Aqua-Gel Sterilný hydrogélový obväz 10x12cm 10ks

2.00

KÓD A25867

Nie je na sklade

Popis

Hydrogélové obväzy Aqua-Gel®

– sú vodnou kompozíciou prírodných a syntetických polymérov, ako sú polyvinylpyrrolidon, polyetylénglykol a agar, ktoré sú spojené krížovou väzbou pomocou zväzku elektrónov. Hotovým výrobkom sa rozumie priehľadný hydrogelový plát hrúbky 3-4mm.
– používajú sa pri liečbe popálenín, preležanín, vredov predkolenia, odrenín a iných ťažko sa hojacich (i rozsiahlych) poškodení kože. Môžu byť použité aj pri úraze očí.
– tvoria po dobu 48 hodín bariéru voči prieniku baktérií z okolia do rany, ale prepúšťajú kyslík a lieky. Veľmi dobre priliehajú k rane bez tendencie prilepovať sa. Výmena obväzu je jednoduchá a bezbolestná pre pacienta, nepoškodzuje novovytvárajúce sa tkanivo.
– vyznačujú sa vysokou absorpčnou schopnosťou (20 ml sekrétu na 1 dm2). Práve vďaka tejto ich vlastnosti je z rany odstraňovaný prebytok tkanivového moku, fibrín a nekrotické fragmenty tkaniva.
– sú sterilné, priehľadné, elastické a zároveň mechanicky vytrvalé. Ich hlavné výhody sú :
– pocit úľavy
– bezbolestné snímanie pri preväzoch
– kozmetický efekt (najmä pri popáleninách)
– finančná úspora (kratšia doba liečenia, nižšia spotreba gázy, obväzov, antibiotík a liekov používaných pri tradičnom postupe liečby)

Aqua-Gel Sterilný hydrogélový obväz 10x12cm 10ks

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Aqua-Gel Sterilný hydrogélový obväz 10x12cm 10ks”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok